arlian
04 خرداد 1402 - 12:50

مبادلات تجاری با کشورهای همسایه باید توسعه یابد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تجارت ما با کشورهای همسایه انحصاری و یک طرفه نیست و آحاد مردم می توانند از این شرایط مبادلاتی استفاده نمایند، لذا باید مبادلات تجاری را توسعه دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، محمد کرمی امروز در نشست با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان با اشاره به دیدار اخیر رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر پاکستان در نقطه صفر مرزی بین دو کشور اظهار داشت: با توجه به اعلام قبلی در خصوص این دیدار، برگزاری این دیدار نشانگر امنیت کامل در مرزهای استان سیستان و بلوچستان است.

وی بر لزوم تبدیل مرز ایران و پاکستان به مرکز صادرات و واردات تاکید کرد و بیان کرد: در این نشست؛ افزایش مبادلات اقتصادی با کشور پاکستان، تشکیل شرکت‌های مشترک و حتی ایجاد شهرک های تجاری مشترک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: توافقاتی در زمینه واردات دام زنده با کشور پاکستان صورت گرفته است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هیچ وقت نباید یک کار قائم به شخص باشد، زیرا انحصار عاملی برای فساد است.

محمد کرمی به ایجاد شرکت‌های تعاونی روستایی و مساعدت‌های لازم و اثر گذاری این شرکت ها اشاره و افزود: مسئولان در حوزه تجارت باید با  دانشجویان، جوانان و نخبگان حوزه های اقتصادی همفکری و همکاری نمایند.

وی با تاکید بر نقش فناوری در حوزه‌تجارت اذعان کرد: فناوری‌های جدید و مختلف در حوزه تجارت الکترونیکی عاملی برای بهره برداری بهتر و بیشتر و موفقیت در انجام کارها خواهد بود.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: بازار استان باید در اختیار مردم بومی باشد البته حضور و مشارکت سرمایه گذاران استان های دیگر نیز تاثیرگذار است.

کرمی بیان کرد: با فرآوری کالاها و بسته بندی‌ مناسب می توانیم در صادرات موفق‌تر باشیم.

وی بر انجام تعهدات تجاری توسط تجار تاکید کرد و افزود: باید به گونه ای در عرضه صادرات برنامه‌ریزی شود که سبب ایجاد اعتماد در طرف مقابل گردد.

پایان پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237672